Monday, 19 February 2018

سیر

سیر:

 اجداد ما معتقد بودند که هرچه بوی سیر تندتر باشد خاصیت آن بیشتر است و به همین دلیل از سیرهای تند برای کارهای مختلف از جمله تقویت موها استفاده می کردند.

خواص سیر :

سیر حاوی مقدار زیادی آلیسین است . این ماده که در واقع از ترکیبات گوگرد است یک آنتی بیوتیک بسیار قوی محسوب می شود وبه بدن ما کمک می کند که میکروبها را از بین ببرد و از تولید مجدد آنها جلوگیری کند . این ماده که عامل بوی تند سیر نیز هست زمانی آزاد می شود که سیر خرد و یا له می شود.

مزایای سیر :

سیر بخاطر خواص ضد باکتری اش باعث از بین رفتن سم ها و میکروبهای پوست سر می شود و علاوه براین به بهبود گردش خون در پوست سر نیز کمک می کند بنابراین برای سلامت و رشد موهای شما بسیار مفید است.

اگرریزش موهای شما شدید است و یا تار موهایتان خیلی ضعیف است ، هر شب قبل از خواب ، مقداری سیر روی پوست سرتان بمالید. یک ساعت قبل از خواب یک حبه سیر را نصف کنید و آن را روی پوست سرتان بمالید . در حالیکه سیر را روی پوست سرتان می مالید آن را کمی فشار بدهید تا آب سیر دربیاید و جذب پوست سرتان شود. بعد از یک ساعت پوست سرتان را با روغن زیتون ماساژ بدهید . سپس یک کلاه پلاستیکی روی سرتان بگذارید و یا روی بالشتان را با یک حوله بپوشانید و بخوابید . صبح روز بعد موهایتان را با شامپو بشوئید . 

شامپو ژیوار از 38 نوع عصاره گیاهی تشکیل شده است که از جمله آن سیر می باشد که باعث رشد سریع مو می شود.

 

 

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ است.

طراحی سایت توسط نونگار