Monday, 19 February 2018

تقویت موی سر

تقویت موی سر

تقویت-موی-سر

 

 موهای نرم

این نوع از موها حالتی براق، نازک و بسیار نرم دارند که به سختی حالت می‌گیرند و در برابر نور، شفاف هستند. معمولا تارهای مو، باریک و با پوشش کوتیکولی نازک است و به همین خاطر خیلی زود آسیب می‌بینند.

2. موهای ضخیم و زمخت

این نوع مو دقیقا نقطه مقابل موهای نرم است و بافت زبر و ضخیمی دارد که به ندرت دچار شکنندگی می‌شود، زیرا تارهای مو توسط قشر کوتیکولی و مدولا محافظت می‌شوند. خیلی خوب هم حالت می‌گیرند.

3. موهای متوسط

این نوع مو حد وسط دو حالت قبلی است که نه به نرمی و آسیب‌پذیری اولی است و به ضخامت دومی. مقاومت خوبی در برابر شکنندگی دارد و وقتی آن را بین دو انگشت خود لمس کنید، بافتی شبیه به پنبه دارد. 

انواع مو از نظر حالتشان

1. موهای صاف و لخت که معمولا چرب هستند و هیچ حالت خاصی را در خود نشان نمی‌دهند.

2. موهای موج‌دار که یک حالت S مانند در خود دارند و نه چرب هستند و نه خشک.

3. موهای مجعد که حالت فر متوسطی دارند، اما در حالت مرطوب و بعد از خشک شدن، حالت فرشان کاهش می‌یابد و معمولا کمی خشک هستند.

4. موهای فر که در حالت خشک هم فری خودشان را دارند. این موها به دلیل شکل خاصی که دارند به شدت خشک می‌باشند، زیرا چربی سر نمی‌تواند خود را به ساقه موها برساند.

تقویت-موی-سر

مواد طبیعی برای تقویت موها

با این مواد طبیعی به زیبایی و سلامت بیشتر موهایتان کمک کنید و از آن لذت ببرید.

1. روغن نارگیل

این روغن برای رطوبت‌رسانی به بافت مو و همچنین تحریک رشد مجدد موها (جبران کم‌پشی موها در اثر ریزش) مناسب است. روغن نارگیل از شکنندگی و وز شدن موها در انتهایشان جلوگیری می‌کند و با آن می‌توانید موهای بلندتری در زمان کوتاهی داشته باشید.

2. پرتقال

این میوه خوشمزه برای تقویت بافت موها و افزایش رشد در آن‌ها موثر است و باعث پرحجم شدن موها می‌شود.

3. چای سبز

این چای نه تنها برای سلامت، بلکه برای افزایش درخشش و زیبایی در موها و تحریک رشد در آن‌ها نیز موثر است. موادی مانند پلی فنول ها و ویتامین C در این چای به درخشش و براقیت موها کمک می‌کنند.

4. آلوئه‌ورا

این برگ گوشتی و آبدار دارای موادی است که در آبرسانی و ایجاد نرمی در مو بسیار عالی هستند. باعث تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش و گره‌خوردگی در آن می‌شود.

5. روغن زیتون

این روفن و استفاده از آن یکی از ساده‌ترین و قدیمی‌ترین روش‌ها در ایجاد بافتی مقاوم و نرم در موهاست که با داشتن آنتی‌اکسیدان و ویتامین E به افزایش رشد در موهایتان کمک می‌کند.

6. تخم‌مرغ

با تخم‌مرغ، موهایی ضخیم، براق، خوش‌حالت و حجیم داشته باشد. این ماده از جنس پروتئین است که به تغذیه موهای شما که از همین جنس هستند، کمک می‌کند.

 

منبع : زیبامون

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ است.

طراحی سایت توسط نونگار